FAKRO LWK AHŞAP ÇATI MERDİVENİ

İki katlı dairelerde ayrıca bir çatı katına sahip olmak her yönden rahatlatıcı bir unsurdur. Gereksiz olan eşyalar çatı katına kaldırılabilir veya mevsim değişikliklerinde kullanılmayan kıyafetler çatı katların yerleştirilebilir. Bu noktada önemli olan detay çatı katına ne şekilde ulaşım sağlandığıdır. Çatı katına ulaşımın çok dikkatli bir biçimde sağlanması gerekmektedir. Özellikle evde yaşça küçük olan çocuklar varsa çatı katı merdiven seçimleri çok daha önemli bir hal alır. Çatı katı keyfinizin güvenlik nedenleri ile bozulmasını istemiyorsanız yapmanız gereken şey tercihinizi Fakro Lwk ahşap çatı merdiveni tarafından kullanmaktır.

 

FAKRO LWK AHŞAP ÇATI MERDİVENİ

 

Katlanılabilirlik

Çatı katı merdivenlerinde mutlaka bulunması gereken özelliklerden bir tanesi de katlanılabilirliktir. Kullanılmayan zamanlarda katlanarak ortadan kaldırılan bu ürünler göz zevkinizi bozacak tablolar ile karşınıza çıkmaz. Çatı merdiveni modelleri 3 katlamalı ve 4 katlamalı olarak iki gruba ayrılmaktadır. Evinizin tavan taban mesafesine göre bu katlanılabilirlik oranı değişim gösterebilmektedir. Tavana gömülü bir yapıya sahip olan çatı katı merdivenleri kapak kapatıldığı anda tam manası ile ortadan kaybolur. Merdiven kapağını açarak kısa bir süre içerisinde tavana ulaşımınızı da sağlayabilirsiniz. Ortadan kaldırılmak istendiği zaman yukarı doğru katlanan, açılmak istendiği zaman ise aşağı doğru hareket ettirilen bu merdivenler size hiçbir zorluk çıkarmadan açılıp kapanma özelliğine sahiptir.

 

ahsapmerdiven

 

Ürünün Genel Özellikleri

  • 3 ve 4 katlamalı olması
  • 150 kilogram taşıma kapasitesine sahip olması
  • Kapatıldığı zaman tamamen gözden kaybolması
  • 3 cm yalıtım kalınlığına sahip olması
  • 3,6 cm kapak kalınlığına sahip olması
  • 1,1 W / m 2 K ısı iletimi

 

Bu özellikleri içerisinde bulundurmasına rağmen Fakro Lwk ahşap çatı merdiveni diğer markalara göre çok daha makul bir fiyat aralığına sahiptir. Hem dayanıklılık açısından hem de kullanışlılık açısından çok yüksek bir kaliteye sahip olan bu ahşap çatı merdiveni iki katlı dairelerde en çok tercih edilen modellerden bir tanesi olarak görülmektedir. Ahşap çatı merdivenleri kullanışlı olduğu kadar sağlıklıdır da. Çocukların dokunması halinde tenlerine hiçbir biçimde zarar vermeyecek olan bir ahşap materyalden yapılan bu merdiven katlanabilir olduğu için kullanılmayan zamanlarda ortadan kaldırılarak çocuklar için bir tehlike unsuru olmaktan çıkar. 

FAKRO LWK AHŞAP ÇATI MERDİVENİ

FAKRO LWK AHŞAP ÇATI MERDİVENİ ÇİZİMİ

 

Teknik Özellikler: LWK
İzin verilen yükleme 160 kg
ısı iletim katsayısı U: 1,1 W / m 2 K
yalıtım kalınlığı: 3 cm
kapak kalınlığı: 3,6 cm